Knihovna Václava Havla vyhlašuje v souvislosti s projektem Rok revoluce a 30. výročím sametové revoluce fotografickou soutěž pro školy s názvem Revolution Press Foto.

Vyzýváme školy, aby pátraly v rodinných archivech, místních kronikách či oslovily pamětníky a našly amatérské fotografie mapujících revoluční rok v jejich vesnici/městě/kraji. Nejhezčí či nejoriginálnější fotografii nám může každá třída oskenovat a spolu s komentářem poslat na adresu vzdelavani@vaclavhavel.cz do 30. června 2019. Z došlých fotografií vytvoříme na podzim on-line výstavu a pět nejlepších snímků bude oceněno Knihovničkou Václava Havla.

Smyslem projektu je především podpořit žáky a studenty, aby si připomenuli výročí pádu komunismu na úrovni jejich města a regionu a propojili historii země s historií místa, kde žijí a studují. Z nalezených fotografií si školy mohou vytvořit malé výstavy.