Sérii přenášek pro veřejnost na téma mediální gramotnost a bezpečí na internetu pro seniory pořádá začátkem května Krajské knihovna Karlovy Vary ve spolupráci se společností Zvol si.info. Kvalifikovaní lektoři vysvětlí seniorům, jak se pohybovat bezpečně na internetu, aby se nestali obětí podvodníků a snadným terčem dezinformačních kampaní. Naučí je, jak si ověřovat pravdivost zpráv, s nimiž se setkávají ať už prostřednictvím e-mailu nebo sociálních sítí.

Široké veřejnosti jsou pak věnovány přednášky nazvané Mozkem proti fake news. Co se vlastně pod tímto pojmem skrývá, jak s námi mohou manipulovat dezinformátoři prostřednictvím sociálních sítí, co jsou to deep fake a jak hovořit s lidmi, kteří fake news věří? To se návštěvníci dozví od odborníků s několikaletou praxí, kteří přednášejí na školách i mezinárodních workshopech.


Zájemci si mohou vybrat vždy ze dvou termínů: přednáška Bezpečně na internetu pro seniory se bude konat 3. a 5. května 2022 v hlavní budově knihovny ve Dvorech a Mozkem proti fake news 4. a 6. května 2022 tamtéž. Přihlašovat se mohou v Infocentru knihovny případně přes web www.knihovnakv.cz, kde se dozví také podrobnosti ke všem přednáškám. Akce je zdarma a podpořila ji Nadace OSF.

MOZKEM PROTI FAKE NEWS PRO VEŘEJNOST

Vyberte prosím jednu z přednášek, jsou totožné. Přihlašovací linky níže, vstup ZDARMA. Počet míst omezen.

4. 5. - 17-19 sál https://bit.ly/36WMSb6

6. 5. - 17-19 učebna (pozor změna!!) https://bit.ly/3qJVatW​

 

BEZPEČNĚ NA INTERNETU PRO SENIORY

Vyberte prosím jednu z přednášek, jsou totožné. Přihlašovací linky níže, vstup ZDARMA. Počet míst omezen.

3. 5. - 14-16 hodin sál https://www.knihovnakv.cz/.../bezpecne-na-internetu...

5. 5. - 14-16 hodin učebna  https://www.knihovnakv.cz/.../bezpecne-na-internetu...