​Od 15. září 2020 do 28. února 2021 probíhá 7. ročník soutěžního online dotazníku "Kraje pro bezpečný internet" (KPBI). Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol. Na webových stránkách projektu www.kpbi.cz lze najít e-learningové kurzy a krátké videospoty na téma bezpečnosti na internetu. Kurzy jsou doplněny soutěžní kvízem o věcné ceny. Pro školu v souvislosti se soutěžními kvízy (ani samotným projektem) nevznikají žádné finanční závazky či náklady, právě naopak, žáci a studenti soutěží o hodnotné věcné ceny - mobilní telefony, tablety atp.

V souvislosti s nařízením GDPR je u žáků mladších 16 let vyžadován souhlas rodičů se zpracováním osobních údajů. Žáci musí při registraci zadat kontaktní údaje na rodiče (telefon, či e-mail). Pokud rodiče souhlas do 48 hod. udělí, budou děti zařazeni do slosování o hodnotné ceny, pokud ne, bude jejich registrace smazána a nebudou moci být zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

Projekt KPBI nabízí také mnoho materiálů pro pedagogy (e-learningové lekce, videospoty, metodiky, pracovní listy ad.), které mohou využít jako podpůrné materiály při výuce, či k vlastnímu sebevzdělání v této problematice.

V důsledku uzavírání škol vlivem koronavirové epidemie je možné využívat preventivní materiály projektu rovněž v rámci online výuky.

Plakat_kviz_KPBI_2020.pdfPlakát k soutěži